سئو, مقاله ها

سئو کلاه سیاه به چه صورت است ؟


اگر با طراحی سایت وسئو آشنایی دارید نام سئو کلاه سیاه زیاد شنیده اید ودر این مقاله میخواهیم در مورد سئو کلاه سیاه مطالبی با شما به اشتراک بگذاریم

 سئو را می توان نوعی بهینه سازی موتور های جستجو برای عملکرد بهتر سایت شما بر مبنای استاندارد های موتور جستجو و همچنین جذب بیشتر بازدیدکنندگان دانست. به صورت کلی سئو را می توان به سه دسته تقسیم کرد : سئوکلاه سفید، سئوکلاه خاکستری و سئو کلاه سیاه.

 فاکتور های بسیاری موجب بهبود عملکرد سایت شما می شود و هر کدام به نوع خود بسیار مهم است و رعایت آن نیز ضروری است.
از کلماتی که از آنها در تولید متن ، محتوا و سایت خود بهره می گیرید تا لینک هایی که آنها را برای ورود به سایتتان با دیگر سایت ها به اشتراک می گذارید همگی دارای اهمیت هستند و باید برای داشتن سایتی خوب به آنها توجه کامل داشته باشید.

 مفهوم کلی سئو اینگونه باید بگوییم که مجموع فعالیت هایی که در طراحی سایت ، همچنین تعیین استراتژی و تولید محتوای سایت انجام می دهید با شناخت کافی از الگوریتمهای گوگل به رتبه بهتر و همچنین بازدید بیشتر دست پیدا کنید را سئو می گویند.

جهت مشاوره و ثبت سفارش سئو اینجا کلیک کنیدبرای آشنایی با انواع سئو و کاربردسئو با سایت سازه همراه باشید.

سئو کلاه سیاه چیست؟

 در تعریفی ساده و مختصر در رابطه با کلاه سیاه باید اینگونه گفت که، این نوع سئو مجموعه ای از تکنیک ها برای کسب جایگاه بالا و سریع تر در نتایج موتور های جستجو است.

در استفاده از سئو کلاه سیاه تمام استاندارد ها و الگوریتم های گوگل را نقض می کنیم.اگر اطلاع کافی از الگوریتمهای گوگل ندارید در مقاله الگوریتم های گوگل اشاره و معرفی به الگوریتم گوگل  شده است

بر خلاف تصوری که همگان از کلاه سیاه ها دارند باید دانست که تکنیک های کلاه سیاه فقط مختص لینک سازی های خارجی نیستند.

 می تواند از این طریق ، حتی در بخش تولید محتوا، لینک سازی داخلی و حتی سئو تکنیکال و روش هایی مختلف موجود استفاده کرد.

بیشتر فعالیت های موجود در مدیریت یک سایت توانایی تبدیل شدن به تکنیک و روش های سئو کلاه سیاه را دارند.

باید به این نکته نیز دقت داشت باشید که با توجه به دانش پایین ما در رابطه با الگوریتم های گوگل تشخیص مرز میان کلاه سیاه یا سفید تا حدود بسیاری سخت و در مواقعی غیر قابل تشخیص است.

در رابطه با کلاه سیاه نیز باید این نکته را مطرح کرد، که بیشتر تکنیک های مربوط به این سئو در گذشته تأثیر بسزایی در کسب رتبه خوب در میان سایت ها داشته اند.

اما امروزه گوگل با توجه به قابلیت های خود رفته رفته آنها را شناسایی کرده و پس از شناسایی روش هایی برای جلوگیری تأثیر هر کدام را یافته و از این روش ها بهره می گیرد.

سئو کلاه سفید چیست وتفاوت با سئو کلاه سیاه

به مجموعه ای از تکنیک هایی که برای بهینه سازی سایت با روشهای طبیعی وارگانیک مورد استفاده قرار می گیرند استراژدی کلاه سفید (White Hat)گفته می شود.

روشهای کلاه سفید کاملا بر عکس کلاه سیاه عمل می کند و بطور کامل با قوانین و ضوابط موتور های جستجو، به ویژه گوگل مطابقت دارد.

در سئو یا بهینه سازی کلاه سفید تلاش فرد به این صورت است که از طریق حفظ شرایط، قوانین و همچنین رعایت تکنیک های ارائه شده توسط گوگل سعی بر این داریم تا رتبه سایت خود را به روش اورگانیک بهبود ببخشیم.

 از طریق رعایت نکات مربوط به روش کلاه سفید توانایی این را داریم که رتبه سایت خود را در موتور های جستجو تا حدودی بهبود ببخشیم ولی مشگل این استراژدی زمان رسیدن به نتیجه بسیار زیاد وگاهی هم غیر ممکن.

در استراژدی کلاه سفید که به White Hat  نیز مشهور است، مطمئن ترین روش در بهینه سازی محسوب می شود و با داشتن این عملکرد واستراژدی از هرگونه مجازات از سمت گوگل در امان خواهید بود.

  تنها مشکلی که روش کلاه سفید دارد این است که نیاز به صبر، شکیبایی و پشتکار بسیاری دارد و این موضوع مقداری کلاه سفید را سخت نشان می دهد.

سئو کلاه خاکستری چیست؟

نوع سوم از سئو که امروزه افراد با آن تا حدودی زیادی آشنا و از این روش استفاده میشود سئو کلاه خاکستری ( Gray Hat SEO )است.

تعریف این نوع از سئو بر خلاف آن چیزی که افراد فکر می کنند، چیزی ما بین کلاه سفید و کلاه سیاه نیست و کمی متمایز تر از این دو نوع از سئو است.

سئو کلاه خاکستری را نمی توان مانند  کلاه سفید قانونی و پیشنهادی دانست همچنین نمی توان گفت که مثل سئو کلاه سیاه به شدت وابسته به ریسک است.

به این نکته نیز باید اشاره داشت که به طور کلی تعریف دقیق و جامعی از سئو کلاه خاکستری در میان نیست.

اما با این وجود تعریف ساده ای که می توان از سئو کلاه خاکستری داشت این است که  کلاه خاکستری به نحوی استفاده از تکنیک ها و روش های بدون هویت و غیر اصولی است.

روش های مربوط به کلاه خاکستری از نظر گوگل و همچنین دیگر موتور های جستجو تخطی از قوانین محسوب نمی شود اما استفاده از این تکنیک ها به نوعی گول زدن و ارائه پیشنهادات دروغین به کاربران محسوب می شود.

گوگل نیز خود به هیچ عنوان استفاده از تکنیک های مربوط به  کلاه خاکستری را به هیچ وب مستری توصیه نمی کند، به این سبب که استفاده از برخی تکنیک های کلاه خاکستری در صورت اجرای اشتباه میتواند شامل جریمه های گوگل می شود.

در رابطه با کلاه خاکستری مثال های بسیاری وجود دارد که اصلی ترین آن را با عنوان طعمه کلیکی می شناسیم.

تیم سایت سازه با داشتن تیم طراحی سایت و استراژدی کاربردی از طراحی تا سئو با شما همراه است و جهت مشاوره رایگان و ثبت سفارش اینجا کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.