سئو, علمی-آموزشی, مقاله ها

سئو کلاه سیاه به چه صورت است ؟


سئو را می توان نوعی بهینه سازی موتور های جستجو برای عملکرد بهتر سایت شما بر مبنای استاندارد های موتور جستجو و همچنین جذب بیشتر بازدیدکنندگان دانست. به صورت کلی سئو را می تون به سه دسته تقسیم کرد : سئو کلاه سفید ، سئو کلاه خاکستری و سئو کلاه سیاه

به طور کلی فاکتور های بسیاری موجب بهبود عملکرد سایت شما می شود و هر کدام به نوع خود بسیار مهم است و رعایت آن نیز ضروری است.
از کلماتی که از آنها در تولید متن ، محتوا و سایت خود بهره می گیرید تا لینک هایی که آنها را برای ورود به سایتتان با دیگر سایت ها به اشتراک می گذارید همگی دارای اهمیت هستند و باید برای داشتن سایتی خوب به آنها توجه کامل داشته باشید.

گاهی اوقات حصول اطمینان از ساختار مناسب سایت شما برای موتور های جستجو دیگر را سئو می دانند.

اما در مفهوم کلی سئو اینگونه باید بگوییم که مجموع فعالیت هایی که در طراحی سایت، همچنین تعیین استراتژی و موقعیت محتوای سایت انجام می دهید تا از این طریق به رتبه بهتر و همچنین بازدید بیشتر دست پیدا کنید را سئو می گویند.

برای آشنایی با انواع سئو و کاربرد آن با سایت سازه همراه باشید

سئو کلاه سیاه چیست؟

به طور کلی در تعریفی ساده و مختصر در رابطه با سئو کلاه سیاه باید اینگونه گفت که، این نوع سئو مجموعه ای از تکنیک ها برای کسب جایگاه بالا و سریع در نتایج موتور های جستجو است.

با استفاده از سئو کلاه سیاه به نوعی باید گفت تمام استاندارد ها و الگوریتم های گوگل را نقض می کنیم.

در تعریفی ساده از این نوع سئو باید گفت تکنیک ها و راه هایی است که از طریق آن به فریب موتور های جستجو برای کسب جایگاهی بهتر برای سایت می پردازد.

بر خلاف تصوری که همگان از کلاه سیاه ها دارند باید بگوییم که تکنیک های کلاه سیاه فقط مختص لینک سازی های خارجی نیستند.

 می توان از این طریق ، حتی در بخش تولید محتوا، لینک سازی داخلی و حتی سئو تکنیکال از طریق روش هایی مختلف موجود استفاده کرد.

بیشتر فعالیت های موجود در مدیریت یک سایت توانایی تبدیل شدن به تکنیک و روش های سئو کلاه سیاه را دارند.

باید به این نکته نیز دقت داشت باشید که با توجه به دانش پایین ما در رابطه با الگوریتم های گوگل تشخیص مرز میان کلاه سیاه یا سفید تا حدود بسیاری سخت و در مواقعی غیر قابل تشخیص است.

در رابطه با سئو کلاه سیاه نیز باید این نکته را مطرح کرد، که بیشتر تکنیک های مربوط به این سئو در گذشته تأثیر بسزایی در کسب رتبه خوب در میان سایت ها داشته اند.

اما امروزه گوگل با توجه به قابلیت های خود رفته رفته آنها را شناسایی کرده و پس از شناسایی روش هایی برای جلوگیری تأثیر هر کدام را یافته و از این روش ها بهره می گیرد.

سئو کلاه سفید چیست؟

به مجموعه ای از تکنیک هایی که برای بهینه سازی سایت مورد استفاده قرار می گیرند سئو کلاه سفید گفته می شود.

سئو کلاه سفید کاملا بر عکس کلاه سیاه عمل می کند و به نوعی باید گفت که به طور کامل با قوانین و ضوابط موتور های جستجو، به  ویژه گوگل مطابقت دارد.

در سئو یا بهینه سازی کلاه سفید تلاش فرد به این صورت است که از طریق حفظ شرایط، قوانین و همچنین رعایت تکنیک های ارائه شده توسط گوگل سعی بر این داریم تا رتبه سایت خود را بهبود ببخشیم.

به نوعی نیز می توان گفت که از طریق رعایت نکات مربوط به سئو کلاه سفید توانایی این را داریم که رتبه سایت خود را در موتور های جستجو تا حدود زیادی بهبود ببخشیم.

سئو کلاه سفید که به White Hat  نیز مشهور است، جزو مطمئن ترین روش ها در بهینه سازی محسوب می شود و می توان گفت که با داشتن این عملکرد از هرگونه مجازات از سمت گوگل در امان خواهید بود.

اما تنها مشکلی که سئو کلاه سفید دارد این است که نیاز به صبر، شکیبایی و پشتکار بسیاری دارد و این موضوع مقداری سئو کلاه سفید را سخت نشان می دهد.

سئو کلاه خاکستری چیست؟

نوع سوم از سئو که امروزه افراد با آن تا حدودی آشنا هستند، سئو کلاه خاکستری است.

تعریف این نوع از سئو بر خلاف آن چیزی که افراد فکر می کنند، چیزی ما بین سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه نیست و کم متمایز تر از این دو نوع از سئو است.

سئو کلاه خاکستری را نمی توان مانند سئو کلاه سفید قانونی و پیشنهادی دانست همچنین نمی توان گفت که مثل سئو کلاه سیاه به شدت وابسته به ریسک است.

به این نکته نیز باید اشاره داشت که به طور کلی تعریف دقیق و جامعی از سئو کلاه خاکستری در میان نیست.

اما با این وجود تعریف ساده ای که می توان از سئو کلاه خاکستری داشت این است که سئو کلاه خاکستری به نحوی استفاده از تکنیک ها و روش های بدون هویت و غیر اصولی است.

روش های مربوط به سئو کلاه خاکستری از نظر گوگل و همچنین دیگر موتور های جستجو تخطی از قوانین محسوب نمی شود اما باید گفت که استفاده از این تکنیک ها به نوعی گول زدن و ارائه پیشنهادات دروغین به کاربران محسوب می شود.

گوگل نیز خود به هیچ عنوان استفاده از تکنیک های مربوط به سئو کلاه خاکستری را به هیچ وب مستری توصیه نمی کند، به این سبب که استفاده از برخی تکنیک های سئو کلاه خاکستری شامل جریمه های گوگل می شود.

در رابطه با سئو کلاه خاکستری مثال های بسیاری وجود دارد که اصلی ترین آن را با عنوان طعمه کلیکی می شناسیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.