خدمات سایت سازه, سئو, علمی-آموزشی, مقاله ها

بک لینک سازی چیست و چه تاثیری بر سئو وب سایت دارد

در صورتی که سئو سایت برای شما اهمیت دارد.

در صورتی که سئو سایت برای شما اهمیت داردقدرت بک لینک سازی را فراموش نکنید.

 بک لینک های سایت هدف را آنالیز نمایید و هنگامی که لینک سازی سایت را انجام می دهید از  لینک های با کیفیت در سایت استفاده نمایید.

 با رعایت چنین موضوعی می توانید به بهینه سازی سایت و بالا بردن رتبه سئو سایت کمک شایانی نماید.

یک استراژدی خوب میتواند سایت شما را باسرعت خوبی یه جایگاه خوبی برساند.

Backlink چیست؟ 

بک لینک، پیوندی ازسایت دیگر به سایت شما داده می‌شودرا بک لینک می نامند.

 در واقع فرایند دریافت لینک از دیگر سایت های اینترنتی را بک لینک سازی می گویند.

 لینک ها می توانند متن یا تصویر باشند. یکی از عواملی که موتورهای جستجوی گوگل برای اندازه گیری و رتبه بندی وب سایت ها مورد استفاده قرار می گیرند« بک لینک ها» هستند. 

تاثیر بک لینک سازی در گذشته و امروزه

در گذشته بک لینک یک مفهوم فوق العاده مهم و حتی می توان گفت مهم ترین معیار ارزیابی رتبه وب سایت ها در موتورهای جستجو بود، اما امروزه با تغییر الگوریتم موتورهای جستجو و به خصوص گوگل اندکی از این اهمیت کاسته شده است. 

هر چند که هنوز هم بک لینک سازی با کیفیت می تواند تأثیر چشمگیری در افزایش رتبه وب سایت و بهبود سئوی خارجی داشته باشد.

 از میزان تاثیر بک لینک ها در گوگل ، به صورت دقیق اطباعات کافی وجود ندارد، ولی قطعاً کیفیت بک لینک ها یا دریافت بک لینک های با کیفیت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

انواع بک لینک سازی

در بک لینک سازی دو نوع لینک وجود دارد  (Nofollow) و(Follow)

لینک فالو و نوفالو معمولاً در زمینه پیوندهای خارجی معنا پیدا می‌کنند.

 در فرایند بک لینک سازی ، کاربرد بک لینک های فالو و نوفالو جایی است که میخواهیم بک لینک خارجی داشته باشیم.

هر پیوند به صورت ذاتی (Dofollow)  می باشد و در واقع موتور جستجو لینک را بررسی خواهد کرد و اعتبار صفحه از لینک فالو قابل جابه جایی است.

در لینک فالو هیچ مشخصه خاصی در کد دیده نمی شود و ظاهر لینک به شکل عادی خود باقی مانده است.

 اما در پروسه لینک سازی هنگامی که این ویژگی را به  Nofollow  تبدیل می کنید ، در واقع به موتورهای جستجو اعلام می کنید که ارزش و اعتباری از صفحه شما به صفحه هدف منتقل نشود.

تاثیر لینک های Nofollow در بک لینک سازی

 لینک های Nofollow تاثیری در بهبود رنک صفحات لینک شده ندارد و صرفاً جهت رجوع، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 شما به عنوان یک وب مستر، اگر می خواهید به سایت هایی لینک بدهید که مورد اعتماد شما نیستند ، لازم است در بک لینک سازی خود از پیوندهای Nofollow استفاده کنید.

 از جمله لینک‌های Nofollow می‌توان به لینک‌های آدرس وب سایت ها در بخش نظرات اشاره کرد. در کل در بسیاری از موقعیت‌ها ، استفاده از لینک نوفالو می تواند به جهت جلوگیری از پنالتی گوگل موثر باشد. 

لینک های شبکه های اجتماعی ، نظرات وبلاگ ها و بک لینک های ویکی پدیا همگی نوفالو هستند.

عوامل موثر برکیفیت بک لینک سازی

بک لینک سازی ابزار تاثیرگذاری در بهینه یا کمینه سازی رتبه سایت به حساب می‌آیند و همانطور که بک لینک های مناسب می توانند سئو سایت شما را بهتر کنند ، در مقابل بک لینک های نامناسب و بی کیفیت می توانند به سئو سایت آسیب برسانند.
لینکی که به درخواست شما در سایتی قرار داده شده و یا بابت پیوند هزینه ای پرداخت کردید، از دید الگوریتم ها لینک نامناسب محسوب شده و در مقابل ، لینک خوب به لینک هایی گفته می‌شود که کاربران به میل خودشان در سایت خود قرار می‌دهند.
بک لینک ها سرعت جستجو و رسیدن ربات ها و خزنده های موتورهای جستجو را به سایت شما افزایش می دهند.

از همین رو به منظور تسریع در ایندکس شدن محتویات سایت شما، استفاده ازبک لینک مناسب، بسیار توصیه می شود.
به منظور جلوگیری ازپیوند سازی نامناسب ویژگی‌های لینک بد را با شما در میان می گذاریم:

پیوند به صفحه اصلی

اگر تمام بک لینک ها به صفحه خانه سایت شما باشد و به صفحه یا مقاله و بسایت هدف شما لینک داده نشوند، از دید گوگل به عنوان سئو کلاه سیاه است پیوندهای شما باید به تمام صفحه های سایت هدف شما باشد.
در فرایند سئو باید به طور طبیعی عمل کنید به گونه ای که گوگل متوجه نشود لینک سازی ها از طرف شما است ((سئو کلاه خاکستری))

لینک شدن از سایت های ضعیف و با رتبه پایین

لینک از سایت های بی کیفیت و یا اسپم شده دارای دو ضرر می باشد، اول آنکه رتبه سایت شما را افزایش نمی دهند و بدتر اینکه اسپم اسکور سایت شما راهم تحت تاثیر قرار میدهد و به سایت شما نیز آسیب جدی وارد می‌سازد.

تاثیر Anchor Text در بک لینک سازی و سئو

Anchor Text متن قابل مشاهده و قابل کلیک در یک پیوند لینک است. در مرورگر های مدرن، اغلب آبی و زیر خط دار است ، که می‌توان این خصوصیات را تغییر داد.
برخی افراد انکرتکست را با نام‌های متن لینک یا عنوان لینک نیز می شناسند. در واقع بک لینک سازی به شما کمک می‌کند تا جایگاه بهتری در موتورهای جستجو داشته باشید و موجب افزایش بازدید سایت خواهد شد.
اگر محتوایی از وبسایت شما با متن مناسب در سایت دیگری Anchor مناسب در سایت دیگری لینک شود ، آن محتوا به سرعت در موتورهای جستجو افزایش رتبه خواهد داشت.

بهتر است تمرکز خود را بر روی بهبود رتبه کلمات کلیدی و صفحات داخلی وب سایت قرار دهید و نه فقط صفحه اصلی!
زمانی از یک صفحه مشخص چندین لینک برای یک صفحه دریافت می کنید ، بهتر است فقط یکی از آنها که انکرتکست هدفمندتری دارند ، فالو باشد و دیگر لینک ها نوفالو شوند.
به شما پیشنهاد می کنم  تا حد امکان از عناوین عمومی مانند «کلیک کنید» یا «ادامه مطلب » در لینک های خود استفاده نکنید و به جای آنها از «کلمه کلیدی» ، «کلمه کلیدی به همراه متن دیگر» ، « نام وب سایت» ( متن حاوی برند ) ، « آدرس وبسایت» ؛ «نام برند » و … استفاده کنید.

فاکتورهای موثر بر کیفیت بک لینک سازی

لینک شدن مکرر Anchor Text وبسایت زمانی که بابت بک لینک سایت شما هزینه ای را می پردازید ، انتظار دارید مدیر سایت ، آدرس سایت شما را مکررا قرار دهد! اما باید بدانید که بک لینک های گرفته شده بدین طریق خوب نیست. لینک دادن به وبسایت دیگر به ازای یک کلمه کلیدی هم نتیجه مشابه را به دنبال دارد.
بنابراین بک لینک هایی که به صورت طبیعی توسط نویسنده یا مدیر سایت به سایت شما با یک متن و عبارت مرتبط به سایت شما ایجاد شده باشند ، بک لینک با کیفیت نامیده می شود.
در فرایند بک لینک سازی مجموعه ای از قوانین در مورد بک لینک های طبیعی خوب وجود دارند که :
1) بک لینک ها نباید از سایت های با اسپم بالا بیایند.
2) نباید تعداد لینک های خروجی سایت مربوطه بسیار زیاد باشد.
3) نباید از سایتی با اعتبار بسیار پایین دریافت شود.
4) نباید سایت لینک دهنده با سایت شما از نظر ارتباط موضوعی خیلی غریبه و دور باشد و …

برای مشاهده ی نمونه کارهای سایت سازه “اینجا” را کلیک نمایید و یا برای اطلاعات بیشتر “خدمات ما” را مشاهده کنید.

برای دریافت مشاوره رایگان با ما “تماس بگیرید” یا با پر کردن “فرم ثبت سفارش” کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

چطورBacklink بگیریم؟

 

نکته‌ای که در جذب بک لینک به منظور بهبود رتبه وب سایت مهم است ، این است که تعداد بک لینک نسبت به کیفیت آن اهمیت چندانی ندارد و کیفیت Backlink دریافتی است که تاثیر خود را در بهبود سئوی وب سایت نمایش می دهد.

 در صورتی که از کیفیت بک لینک ها اطلاعاتی ندارید ریسک نکنید و نسبت به خرید اقدام نمایید؛ زیرا به تازگی الگوریتم پنگوئن گوگل ، بک لینک های خریداری شده را شناسایی می‌کند و آنها را به عنوان فاکتوری منفی در سئوی وب سایت در نظر می‌گیرد.

چگونه بک لینک طبیعی بگیریم ؟

در پروسه بک لینک سازی، بک لینک طبیعی پیوندی است که خود به صورت طبیعی ایجاد شده باشد و باعث بهبود جایگاه شما در نتایج موتورهای جستجو شود.

راه های متفاوتی برای به دست آوردن یا ساختن بک لینک وجود دارد که طبیعی بودن آن بسته به معیارهایی چون اعتبار دامنه ، کیفیت محتواهای ارائه شده، زمان ساخت لینک ، سن دامنه ، تعداد لینک خروجی ، آدرس آی پی سایت (IP) و … دارد.

روش های مثل: رپورتاژ آگهی – شبکه های اجتماعی – تولید محتوای با کیفیت – پست مهمان – انجمن ها ؛ برای ایجاد بک لینک طبیعی در بک لینک سازی موثر است

در این موضوع مقاله های اهمیت سئو خارجی و مقاله رپورتاژآگهی مراجعه نمایید.

خرید رپورتاژ آگهی در بکلینک سازی

موثر ترین روش برای ایجاد دربک لینک طبیعی استفاده از رپورتاژ آگهی است که با رعایت نکاتی که در ادامه گفته خواهد شد ، در کنار به دست آوردن لینک طبیعی می‌تواند منجر به تبلیغ برند و کالای شما در وب سایت های مختلف شود و با خیال راحت می توانید از اعتبار بک لینکی که به سایت شما داده می‌شود، استفاده کنید و در نتایج موتورهای جستجو پیشرفت کنید.

نکات مهم در رپورتاژ آگهی

برای خرید و گرفتن رپرتاژ آگی بهتر است به نکاتی توجه کنید تا بتوانید بک لینک هایی با کیفیت تری برای سایت خود تهیه کنید و به چند مورد از این موارد صحبت خواهیم کردیم 

پر بازدید بودن در رپورتاؤ آگهی

رپورتاژآگهی را از سایت های پربازدید خریداری کنید که علاوه بر اعتبارلینکی که به دست می آورید ، باعث به دست آوردن ورودی کاربر نیز شود که برای شما اهمیت زیادی دارد.

اعتبار دامنه در انتخاب رپورتاژ آگهی

اعتبار دامنه سایتی که اقدام به خرید رپورتاژ آگهی می‌کنید را بررسی کنید که دارای اعتبار دامنه بالایی باشد و مورد اعتماد موتورهای جستجو باشد. روش بررسی اینگونه است که با چند تا جستجو می توانید از نتایج موتورهای جستجو متوجه شوید که به کدام سایت اعتماد بیشتری دارد.

دائمی بودن لینک در رپورتاؤ آگهی

برای بک لینک سازی اطمنیان از دائمی بودن لینک خیلی مهم است چون اگر لینک حذف شود ، اعتباری به سایت شما داده شده بود ، از بین خواهد رفت.

رتبه بالا در کلمات کلیدی هدف 

سعی کنید رپورتاژ آگهی را از سایتی که در کلمه کلیدی مورد نظر شما جایگاه مناسب در نتایج موتورهای جستجو دارد خریداری کنید.

بازه زمانی رپورتاژ آگهی

اگر قصد دارید چندرین رپورتاژ خریداری کنید باید بازه های زمانی مناسبی را انتخاب کنید و نباید در فاصله زمانی کوتاه چندین رپورتاژ خریداری کنید که باعث آشکارشدن عمل خرید لینک و درنتیجه اسپم توسط گوگل می شود.

محتوای مناسب 

استفاده از محتوای مناسب و بی نظیر در رپورتاژ آگهی خیلی موثر است و باعث ایجاد نتایج بهتر می شود . اگر چندین رپورتاژ خریداری می کنید ، حتما توجه داشته باشید که محتواهای متفاوتی داشته باشند.

تعداد لینک در رپورتاژ آگهی

لینک های ایجاد شده درهر رپورتاژ بهتر است یک یا نهایت دو لینک باشد، هر چه قدر لینک بیشتر شود ، هم ارزشی که به هر لینک داده می شود، کمتر خواهد شد و هم باعث مشکوک شدن موتورهای جستجو به لینک ها می شود و نکته دیگر چنین است که نباید به یک صفحه چند لینک داده شود.

روش های نامناسب بک لینک سازی

بک لینک ها باید طبیعی باشند بدین معنی که نباید از راه های مصنوعی برای ایجاد آنها اقدام کرد . با توجه به اهمیت چنین نوع لینک هایی ، بسیاری از صاحبان وب سایت ها برای به دست آوردن بک لینک ها از شیوع های اشتباه استفاده می کنند .

برخی از اقدامات نا مناسب برای اینکار عبارتند از : 

خرید بک لینک به تعداد زیاد، خرید شبکه های تبادل بک لینک ، فروش بک لینک ها و … چنین روش هایی که ذکر شد ، توسط گوگل منع شده است.

بنابراین دراین مطلب اشاره کردیم که بک لینک چیست و روش های ایجاد بک لینک های طبیعی و مناسب در فرایند بک لینک سازی را با هم مرور کردیم ، و دانستیم که بک لینک ها برای بالابردن رتبه سایت در نتایج موتورهای جستجوگر ارزشمند هستند، زیرا آنها را می توان نماینده اعتماد دیگران نسبت به یک سایت محسوب کرد . به طورکلی ، این لینک ها در وب سایت شما ، یک سیگنال برای موتورهای جستجو محسوب می شوند که دیگران صفحه شما را معتبر بدانند..

برای دریافت مشاوره رایگان با ما “تماس بگیرید” یا با پر کردن “فرم ثبت سفارش” کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.