طراحی سایت, علمی-آموزشی, مقاله ها

داشتن سایت چه اهمیتی در کسب وکار ما دارد؟

اهمیت داشتن وب سایت

حضور آنلاین یک کسب و کار، می تواند تأثیر بسزایی در موفقیت آن داشته باشد. در عصر حاضر، برخی از مشاغل هنوز متوجه نیستند که اکثر مشتریان آن ها قبل از خرید، از سایت آن ها دیدن می کنند. داشتن وب سایت فروشگاهی، می تواند باعث ایجاد درآمد بیش تر شود. همچنین، کیفیت سایت شما بر نتایج آن تأثیر می گذارد، اما هدف “سایت سازه” تأکید بر اهمیت سایت در کسب و کار است.

اگر شغلی دارید و سایت ندارید، احتمالاً فرصت های کسب و کار خود را از دست می دهید. یک سایت می تواند برای انجام بسیاری از استراتژی های مختلف بازاریابی جهت رشد کسب و کار شما استفاده شود. دسترسی وب به مراتب گسترده تر از سایر انواع تبلیغات است. سایت شما مرکز حضور آنلاین شرکت شما خواهد بود. شما می توانید تجارت خود را در سراسر وب در سایت های شبکه های اجتماعی، انجمن ها و از طریق برنامه های تبلیغاتی با پرداخت کلیک، تبلیغ کنید.

داشتن وب سایت به ایجاد اعتبار به عنوان یک تجارت کمک می کند. وب سایت ها معمولاً نقشه و دستورالعمل هایی را به مغازه ها یا دفاتر شرکت ارائه می دهند تا بازدیدکنندگان بتوانند به راحتی مکان آن ها را پیدا کنند. امروزه مردم مشغول و همچنین باهوش هستند. آن ها وقت ندارند از مغازه ها دیدن کنند و در عوض، در اینترنت جستجو می کنند تا از محصول یا خدمات، قبل از خرید مطلع شوند. آن ها می توانند از طریق سایت شما در مورد نام تجاری، ویژگی ها، قیمت، اندازه، رنگ و … اطلاعات کسب کنند.

اهمیت داشتن وب سایت

نکته

به طور میانگین 44٪ تا 51٪ از مشاغل کوچک وب سایت ندارند. اگر می خواهید مشتریان جدیدی پیدا کنید یا حتی مشتریان فعلی خود را حفظ کنید، داشتن یک سایت برای کسب و کار شما مهم است. از نظر ما، همه مشاغل باید یک سایت داشته باشند، زیرا کم هزینه و در عین حال بسیار موثر است. در ادامه با “سایت سازه” به 8 دلیل اهمیت داشتن سایت می پردازیم.

اگر شما عزیزان هم به اهمیت دارا بودن وب سایت پی برده اید همین حالا به صفحه “ثبت سفارش” ما مراجعه نمایید.

1. با داشتن وب سایت مشتریان جدید به دست می آورید

برای به دست آوردن مشتریان جدید، باید بدانید که آن ها در جستجو و تحقیق در مورد تأمین کنندگان و خرید، به کجا می روند. در دنیای امروز، جایی که اکثر مردم در اکثر بازارها به آنجا می روند، اینترنت است. به ویژه موتور جستجوی گوگل ؛ زیرا در حدود 6 مورد از هر 10 جستجوی اینترنتی، در گوگل انجام می شود.

93 درصد از تصمیمات تجاری که با جستجوی موتورهای جستجو شروع می شود، بدین معنا که اگر سایت ندارید، فقط به 7 درصد از بازار محصول یا خدمات خود را می فروشید. درست است، شما ظرفیت بالقوه کسب و کار خود را 93 کاهش داده اید. هرچه کالا بزرگ تر و گران تر باشد، افراد بیش تر تحقیق و سپس خرید خواهند کرد. حدس ما این است که احتمالاً 40 تا 50 درصد خریدهای مصرف کننده با جستجوی آنلاین شروع می شود. وب سایتی داشته باشید که برای موتورهای جستجو بهینه شده و برای فروش طراحی شود.

2. داشتن وب سایت حرفه ای بودن شما را نشان می دهد

یکی دیگر از دلایلی که یک سایت برای تجارت شما مهم است این است که، بخش بزرگی از بازار وجود دارد که در صورت نداشتن سایت، حتی شما را به عنوان یک گزینه در نظر نمی گیرند. به عبارتی، داشتن سایت باعث افزایش اعتبار سازمان شما است. در دنیای امروز، بسیاری از افراد اگر با تأمین کننده ای روبرو شوند، به دنبال خرید از آن باشند و سایتی نداشته باشد، نظر مثبتشان نسبت به آن شرکت کاهش می یابد. زیرا این تصور را ایجاد می کند که این شرکت بسیار ضعیف مدیریت می شود. با این دیدگاه چرا باید از آن شرکت خرید کنند؟ بر اساس تجربیات، اکثر مردم، چیزی در حدود 80 درصد، نظر بدی درباره شرکت هایی که وب سایت ندارند، در ذهنشان می آید.
به احتمال زیاد چندین ارائه دهنده، محصولات و خدمات مشابه شما ارائه می دهند. یکی از راه هایی که می توانید برجسته شوید داشتن سایتی است که ظاهر خوبی دارد و به وضوح اطلاعات با کیفیت را به مصرف کنندگان شما منتقل می کند. همچنین دارا بودن یک سایت، باعث ایجاد اولین تاثیر مثبت در مشتری می شود و به مردم این اطمینان را می دهد که شما یک تجارت واقعی هستید. بدون وب سایت، افراد ممکن است مشروعیت شما را به عنوان یک کسب و کار زیر سوال ببرند.

3. داشتن وب سایت باعث سهولت دسترسی به تجارت شما می شود

با داشتن سایت، بسیار آسان تر می شود که افراد شما را بیابند، درباره شرکت شما بخوانند، آنچه را که انجام می دهید کشف کنند و به سوالات متعددی که در مورد تجارت شما دارند پاسخ دهند. با داشتن یک سایت، افراد هنگام جستجوی شرکت شما در موتورهای جستجو مانند گوگل، می توانند شرکت شما و مکان دقیق آن را پیدا کنند. همچنین، می دانید که وب سایت شما در لیست جستجوی گوگل قرار می گیرد.
به علاوه، اهمیت سایت در تجارت الکترونیک انواع دیگر بازاریابی را بسیار ساده تر می کند. برای مثال، همچنان که بازاریابی رسانه های اجتماعی رو به افزایش است، پیوند دادن به یک سایت حرفه ای و کاربر پسند با تمام اطلاعات مورد نیاز مصرف کننده، مفید است. اگر قصد دارید تبلیغاتی مانند تبلیغات فیس بوک انجام دهید، می توانید کاربران را به فروشگاه آنلاین سایت خود، یک صفحه فرود اطلاعات یا هر چیزی که فکر می کنید بهتر است، هدایت کنید.

4. داشتن وب سایت، صرف هزینه کم برای بازاریابی است

داشتن سایت در تجارت الکترونیک مهم است، زیرا صرف هزینه بسیار پایینی برای بازاریابی است. طراحی یک سایت، بسته به کیفیت کار طراح سایتی که انتخاب می کنید و پیچیدگی سایت شما، هزینه متفاوتی دارد. هرچه حرفه ای تر و سفارشی تر باشد، هزینه آن بیش تر می شود. تنها هزینه اضافی دیگر علاوه بر طراحی سایت، میزبانی آن است که بسیار ارزان است.

اهمیت داشتن وب سایت

5. داشتن سایت به شما ارزش ماندگاری می بخشد

نکته مهم دیگر در مورد اهمیت سایت در کسب و کار این است که، وقتی روی آن سرمایه گذاری می کنید، آن را برای همیشه خواهید داشت و برای همیشه به کار خود ادامه می دهد. چه روش های تبلیغاتی دیگری وجود دارد که یک بار هزینه آن را پرداخت کنید و برای همیشه برای تجارت شما کار کند؟
وقتی برای آگهی روزنامه هزینه می کنید، یک آگهی و هر مزایایی را که ایجاد می کند دریافت می کنید. اما پس از آن که انجام شد، پولی که برای تبلیغات روزنامه خرج کرده اید از بین رفته است و هرگز نمی توانید آن را پس بگیرید. اگر سرمایه ای از آن دریافت نکنید، هیچ نتیجه ماندگاری نداشته است. همین امر در موردGoogle Adwords ،Facebook Ads  ،Linkedin Ads تبلیغات مجله و غیره نیز صادق است. در مقابل، در مورد یک سایت، اگر در سال اول بازدهی مثبت ایجاد نشد، نگران نباشید; زیرا فرصت زیادی برای بازگشت سرمایه خود دارید.

6. داشتن سایت، در خارج از کشور به شما فرصت می دهد

در اختیار داشتن سایت، این امکان را برای هر کسی در جهان فراهم می کند که بتواند تجارت شما را پیدا کند. اگر محصولی دارید که می توان به صورت آنلاین به فروش رساند، با فروش آنلاین  می توانید مشتریان خود را به طرز چشمگیری افزایش دهید. شاید شما نتوانید خدمات خود را به صورت آنلاین بفروشید اما با دارا بودن وب سایت می توانید مشتریانی را که خارج از محدوده جغرافیایی تلاش های بازاریابی شما هستند، به دست آورید.

7. داشتن سایت به راحتی قابل دسترسی است

یکی دیگر از دلایل ضرورت داشتن سایت این است که، می تواند به عنوان یک مرکز داده برای کارکنان، مشتریان و مشتریان احتمالی شما عمل کند. برای مثال می توان به مشتریان خود اطلاعات ورود به فهرست کامل محصولات خود را ارائه داد که باعث می شود آن ها به راحتی هر محصولی را که می خواهند پیدا کنند و سفارش دهند. همچنین، در صورت تمایل به تغییر محصولاتی که سفارش می دهند، پیدا کردن محصولات جایگزین برای مشتریان آسان می شود.
با عدم نیاز به چاپ کاتالوگ های کاغذی، در هزینه شرکت ها صرفه جویی می شود، آن ها دیگر نیازی به چاپ مجدد کاتالوگ ها در هنگام تغییر قیمت ندارند. این امر باعث صرفه جویی در زمان آن ها می شود و هرگز نیازی به ارسال یا به روزرسانی به کاتالوگ به مشتری، نخواهند داشت. سفارشات را افزایش می دهد زیرا ثبت سفارش را برای مشتریان بسیار آسان می کند. این فقط یک مثال است، اما راه های زیادی وجود دارد که می توان از یک وب سایت به عنوان مرکز داده برای صرفه جویی در زمان و هزینه های شغل خود استفاده کرد.
داشتن اطلاعات کامل و مرتبط در سایت شما، نه تنها یک منبع عالی برای مشتریان شما است، بلکه به شما کمک می کند رتبه بالاتری در نتایج جستجوی گوگل داشته باشید.

8. داشتن سایت، خدمات پشتیبانی از مشتریان شما را ارائه می دهد

یکی دیگر از مزایای داشتن سایت این است که، می تواند پشتیبانی مشتری شما را بهبود بخشد و در نتیجه خدمات کلی مشتری را ارتقا دهد. اگر در وب سایت خود پرسش و پاسخ پشتیبانی ارسال کنید یا تالار گفتمانی ایجاد کنید که کاربران بتوانند در مورد محصول شما از یکدیگر سوال کنند و سایر کاربران به این سوالات پاسخ دهند، تاثیر بسیار مثبتی در رضایت مشتریان ایجاد خواهد کرد. اگر سایر افراد در موتور جستجو، راه حلی برای این مشکلات جستجو کنند، این پاسخ ها یا سوالات متداول سایت شما، در اینترنت موجود است.
همچنین، می توانید مشتریان را به منابع مستند آنلاین هدایت کنید تا خودشان مشکل را حل کنند. این می تواند کارها را برای مشتریان بسیار سریع تر کند و همچنین بخش پشتیبانی مشتری شما را، کارآمدتر کند.

اهمیت داشتن وب سایت

برای دریافت مشاوره رایگان با ما “تماس بگیرید” یا با پر کردن “فرم ثبت سفارش” کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

*همچنین شما عزیزان می توانید برای خواندن مطالب بیشتر، مقالات ما را در “سایت سازه” دنبال نمایید*

برای مشاهده ی نمونه کارهای سایت سازه “اینجا” را کلیک نمایید و یا برای اطلاعات بیشتر “خدمات ما” را مشاهده کنید.

8 دیدگاه در “داشتن سایت چه اهمیتی در کسب وکار ما دارد؟

 1. خانم غلامی گفت:

  سلام با تشکر از وبسایت خوبتون ، واقعا مفید بود و بنده رو مجاب کرد. منتظر مقالات جدیدتون هستم

  1. dorsa گفت:

   ممنون وسپاس از شما دوست عزیزم امیدوارم بتونم با مقالات بیشتر وبهتری در پیشبرد اطلاعات همه سهیم باشیم

  2. dorsa گفت:

   خوشحالیم که مطالب براشما مفید بوده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.