سئو, مقاله ها

از چه روش هایی برای بهبود سئو سایت میتوان استفاده کرد؟

جستجوی ارگانیک فرصت رشد بی سابقه ای را برای مشاغلی که روی اینترنت سرمایه گذاری می کنند، ارائه می دهد. اگر از عملکرد جستجوی ارگانیک خود ناامید شده اید، تنها نیستید. با توجه به آمارها بیش از 90 درصد صفحات، هیچ ترافیک جستجوی ارگانیکی از گوگل دریافت نمی کنند. اما، حتی اگر صفحات شما رتبه خوبی داشته باشند و وب سایت شما نسبت به رقبای شما ترافیک بیش تری داشته باشد، همیشه جایی برای پیشرفت وجود دارد. در واقع، وقتی صحبت از بهینه سازی موتورهای جستجو (سئو) می شود، چیزی برای یادگیری و بهبود آن وجود دارد. بنابراین، ادامه مطالب را بخوانید و بیاموزید که برای بهبود سئو سایت چه اقداماتی موثر است، تا برند تجاری شما به دید بیش تر، بازدیدکنندگان، سرنخ ها و عملکرد کلی بهتری برسد.

تیم “سایت سازه” با کادر متخصص و مجرب خود و سئوکاران حرفه ای آماده همراهی شما عزیزان برای بهینه سازی و  بهبود سئو سایتتان می باشد.

شما وب سایت زیبایی طراحی کرده اید و محتوای بسیار خوبی برای اشتراک گذاری دارید، اما آیا مردم شما را پیدا کرده و از سایت دیدن می کنند؟ حتی با ظهور رسانه های اجتماعی، جستجوی ارگانیک هنوز یک محرک مهم ترافیک وب سایت است و به این زودی از بین نمی رود.

به همین دلیل مهم است که رتبه موتورهای جستجو را بهبود بخشید تا مردم بتوانند شما را راحت تر از رقبای شما پیدا کنند. منظور از بهینه سازی موتورهای جستجو (سئو) همین است.

1.تجزیه و تحلیل جستجو و ترافیک گوگل

Google Analytics و Google Search Console را قبل از شروع کار نصب کنید، زیرا پیگیری پیشرفت و موفقیت های فعلی شما مهم است. برای افزایش ترافیک، هر جنبه ای از وب سایت خود را تجزیه و تحلیل کنید.

Google Analytics یک ابزار ردیابی رایگان است که به ارائه گزارش های مفیدی می پردازد. استفاده از این گزارش ها به شما نشان می دهد که چگونه ترافیک ارگانیک شما با سایر ترافیک های وب سایت شما مقایسه می شود.

در حالی که Google Analytics کلمات کلیدی خاصی را که افراد جستجو می کنند در اختیار شما قرار نمی دهد، Google Search Console به شما این امکان را می دهد و جزئیات رتبه بندی جستجوی ارگانیک خود را به شما می گوید. این بدان معناست که می توانید ببینید چگونه هر صفحه در سایت شما برای کلمات کلیدی خاصی که کاربران در گوگل جستجو کرده اند رتبه بندی می شود. همچنین، در صورت وجود مشکلات فنی در سایت شما که ممکن است به رتبه جستجوی ارگانیک شما آسیب برساند، به شما هشدار می دهد.

10 راه موثر برای بهبود سئو سایت

اکنون که برخی از جزئیات نحوه عملکرد محتوای خود را می دانید، بیایید به موارد اقدام برای وب سایت خود بپردازیم. ما می توانیم نکات و ترفندهای بی پایانی ارائه دهیم، اما آن را به 10 روش خلاصه کرده ایم.

 

1.جستجوی کلمه کلیدی اولین قدم بهبود سئو سایت

از داده های جستجو استفاده کنید تا بهترین اهداف را برای هر صفحه در وب سایت خود بیابید. بسته به وسعت وب سایت شما و منابع موجود، با صفحاتی شروع کنید که بیش ترین محتوا را دارند و برای مشتریان شما مفید هستند. برای مثال می توانید یک یا دو صفحه از محصول یا خدمات برتر خود را قرار دهید یا یک مقاله وبلاگ خوب بنویسید که شامل اطلاعات دقیقی است که مشتریان شما جستجو می کنند.

به صورت استراتژیک عباراتی را انتخاب کنید که می خواهید صفحات شما برای آن ها رتبه خوبی داشته باشد

صفحاتی که انتخاب می کنید باید دارای یک پیام واضح و متمرکز بر یک موضوع باشند. در این مرحله تحقیق می کنید که مشتریان شما از چه عبارتی برای جستجوی این موضوع استفاده می کنند. ابزارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای اطلاع از نحوه جستجو افراد استفاده کنید (Google keyword research tool)

 

2.مطالب آموزنده ای که مردم به دنبال آن ها هستند را بنویسید

شما صنعت خود را بهتر از هر کس دیگری می شناسید. محتوایی بنویسید که مفید و شامل کلمات کلیدی باشد که توسط آن وب سایت شما توسط گوگل و دیگر موتورهای جستجو پیدا شود. کلمات کلیدی را در سراسر صفحه قرار دهید تا سئو را بهبود بخشید، اما در استفاده از آن زیاده روی نکنید و مطمئن شوید که مطالب هنوز برای بازدیدکنندگان شما قابل خواندن است.

 

3.یک عنوان مناسب برای صفحه خود، جهت کمک به موتورهای جستجو و کاربران انتخاب کنید

موتورهای جستجو عنوان را به شکل یک شاخص مهم در مورد آنچه که صفحه در مورد آن است می خوانند. برچسب عنوان شما پیوند آبی است که همه در صفحه نتایج موتورهای جستجو مشاهده می کنند، بنابراین مطمئن شوید که کلمات کلیدی را که کاربران جستجو می کنند، قرار دهید. این عنوان با تیتر جسورانه ای که همه در صفحه وب شما می بینند متفاوت است. بنابراین، برای این که به کلیک های بیش تر کمک کند، می توانید یک عنوان برای صفحه نتایج موتورهای جستجو (SERP) و عنوان دیگری برای صفحه وب خود بنویسید.

4.ایجاد صفحات با برچسب های هدر HTML مهم ترین قدم برای بهبود سئو سایت

 

عنوان اول یا H1، مهم ترین عنوان در صفحه است. برچسب H1 معمولاً اولین چیزی است که بازدیدکنندگان در صفحه وب شما می خوانند. عناوین باید برای سازماندهی محتوا استفاده شوند. استفاده از عناوین فرعی یکی از بهترین روش ها برای بهبود سئو در موتورهای جستجو است. برای موتورهای جستجو، برچسب های عنوان دار، دارای وزن بیش تری نسبت به نسخه معمولی هستند و مرور صفحه را برای کاربر آسان می کنند. اگر در ویرایش برچسب های عنوان خود با مشکل روبرو هستید، به احتمال زیاد به یک برنامه نویس برای به روز رسانی صفحه نیاز دارید.

 

5.آدرس های اینترنتی خود را هدف گذاری کنید

URL یا آدرس سایت، اغلب نادیده گرفته می شود، اما اجازه ندهید در مورد شما چنین باشد! در انتخاب آن باید از تحقیقات کلمات کلیدی بهره مند شوید. اگر از CMS مانند وردپرس استفاده می کنید، نام صفحه در URL ظاهر می شود. قبل از راه اندازی سایت، نام آن را مرور کرده و آدرس اینترنتی آن را بررسی کنید. می توانید آن را به روز کنید تا کلمات کلیدی را شامل شود، اگر قبلاً صفحه را منتشر کرده اید، مطمئن شوید که بازدیدکنندگان را از صفحه قدیمی خود به صفحه جدید هدایت می کنید.

 

6.پیوند داخلی به صفحات دیگر

اغلب هنگام نوشتن مطلب برای یک صفحه، متوجه می شوید که به موضوعات دیگری که قبلاً منتشر کرده اید اشاره می کنید. پیوند داخلی عبارت است از انتخاب یک عبارت و اضافه کردن پیوند به مقاله یا صفحه ای که به آن اشاره می کنید. این پیوندها باعث می شود برخی از کاربران روی صفحات دیگر شما کلیک کرده و آن ها را بخوانند، اما مهم تر این که موتورهای جستجو نیز این پیوندها را در بهبود سئو درنظر خواهند گرفت. به کلمات کلیدی که به پیوند لینک می دهید anchor text گفته می شود. این به کاربر و موتورهای جستجو زمینه ای برای صفحه ای که به آن پیوند می دهید می دهد، بنابراین استفاده از کلمات کلیدی معنی دار در پیوند مهم است.

بهتر است یک استراتژی پیوند داخلی ایجاد کنید که همه محتوای عالی سایت شما را گروه بندی و به یکدیگر ارجاع دهد. این می تواند برای سئو سایت یا رتبه بندی موتورهای جستجوگر شما، چالش برانگیز اما مفید باشد.

7.از برچسب های توصیفی ALT برای تمام تصاویر خود استفاده کنید

تصاویر بصری به انتقال پیام موجود در صفحه کمک می کنند. کاربران و موتورهای جستجو نیز آن را دوست دارند. به همین دلیل است که شما همیشه باید از برچسب های توصیفی (غنی از کلمات کلیدی) ALT برای همه تصاویر خود استفاده کنید.

8.طراحی مناسب و سازگار برای موبایل و سرعت سایت یکی از روش های بهبود سئو سایت

بر هیچ کس پوشیده نیست که کاربران بسیاری از طریق دستگاه های تلفن همراه به سایت شما می آیند. مطمئن شوید که طراحی وب سایت شما برای موبایل مناسب است. همچنین، تصاویر و محتوا را برای بارگذاری سریع هر صفحه، بهینه کنید. بازدیدکنندگان وب سایت های کند را ترک می کنند و موتورهای جستجو متوجه می شوند. به همین دلیل داشتن یک وب سایت سریع باعث بهبود سئو سایت شما می شود.

درمورد طراحی سایت ریسپانسیو یا سازگار با موبایل از اینجا بخوانید.

9.هرگونه محتوای تکراری را محدود کنید

موتورهای جستجو محتوای جدید و منحصر به فرد را دوست دارند. هرگونه محتوای تکراری را بیابید و به طور قابل توجهی متفاوت کنید یا آن را به کلی حذف کنید. هیچ مزیتی برای گفتن چند باره مطالب وجود ندارد و گوگل شما را به خاطر آن مجازات می کند. دو سناریوی محتمل وجود دارد که در آن محتوای تکراری خواهید داشت:

  • شما در طول سال ها محتوای زیادی ایجاد کرده اید و فراموش کرده اید که شما یا شخص دیگری قبلاً یک مقاله یا پست وبلاگ را در مورد همان موضوع نوشته اید. این احتمالاً یک نسخه تکراری کامل نیست، اما اگر محتوا به طور قابل توجهی همسان باشد، بهتر است آن را تغییر دهید.
  • شما حتی متوجه آن نمی شوید اما وب سایت شما دارای چندین نسخه از یک صفحه است. این ممکن است از شخصی باشد که به طور تصادفی صفحه ای را کپی کرده است یا شما چندین نسخه را برای زبان های مختلف یا اهداف ردیابی ایجاد کرده اید. می توانید به موتورهای جستجو اطلاع دهید که عمداً یک صفحه را با استفاده از URL متعارف کپی کرده اید.

10.ایجاد نقشه سایت و نظارت بر خطاها و اشتباهات سایت کارامدترین روش برای بهبود سئو سایت

ارسال نقشه سایت، به پیدا شدن سریع تر صفحات توسط موتورهای جستجو کمک می کند. کنید.

موتورهای جستجو همچنین وب سایت ها را از طریق پیوندهای موجود در صفحات جستجو می کنند. بنابراین، خطاها یا پیوندهای خراب را زیر نظر داشته باشید و آن ها را برطرف کنید یا تغییر مسیر ایجاد کنید تا مطمئن شوید سایت شما بهترین شانس را برای رتبه بندی خوب و بهبود سئو سایت دارد.

اگر می توانید در این لیست یک تیک در کنار هر ده مورد قرار دهید، به احتمال زیاد وب سایت شما از قبل رتبه سئو خوبی دارد. در غیر این صورت، هر کدام را که می توانید پیاده سازی کنید شروع به بهبود سئو سایت شما می کند. ما در این مقاله به شما کمک کردیم که شروع به کار کنید و سئو سایت خود را با خدمات پیشرفته ما به سطح بعدی برسانید. دستیابی به رتبه بندی عالی در موتورهای جستجو از طریق تکنیک های موثر سئو نیاز به زمان و فداکاری دارد. شما اکنون برنامه عمل خود را دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *