علمی-آموزشی, مقاله ها

سایت های پربازدید جهان کدام است

10 سایت پربازدید جهان

از زمان آغاز به کار شبکه جهانی وب در سال 1991، می توان گفت، در محبوبیت منفجر شده است. در حال حاضر بیش از 1.7 میلیارد وب سایت وجود دارد. اینترنت بدون www قابل تصور نخواهد بود. سایت های مختلفی برای موضوعات و خدمات مختلف وجود دارند که روزانه و هر هفته میلیون ها بازدیدکننده را به خود جذب می کنند. همچنین، سایت های فوق العاده محبوبی هستند که هر روز و هر هفته میلیاردها، بله میلیاردها بازدیدکننده دارند. اما پربازدید ترین سایت های جهان کدامند؟  اگر زمانی را آنلاین می گذرانید، احتمالاً با برخی از سایت های پربازدید جهان آشنا هستید. در اینترنت امروزی، تعداد انگشت شماری از سایت ها بازدید بی‌نظیری دارند. این مقاله سایت سازه را بخوانید تا 10 سایت های پربازدید جهان را بشناسید.

سه سایت پرطرفدار (بازدید ماهانه):

 • گوگل: 92.5 میلیارد
 • یوتیوب: 34.6 میلیارد
 • فیس بوک: 25.5 میلیارد

مجموعاً این سه سایت های پربازدید جهان در یک ماه 152 میلیارد بازدید دارند. علاوه بر این، از آن جایی که همه‌گیری کرونا همه چیز ما را از نحوه کار، یادگیری، برقراری ارتباط و خرید تغییر داده است، اکثر این فعالیت‌ ها به صورت آنلاین انجام می شوند.

اگر شما هم می خواهید برای کسب و کار خود یک وبسایت داشته باشید می توانید از این صفحه سفارش خود را برای طراحی سایت و دیگر خدمات تیم سایت سازه ثبت کنید.

پربازدید ترین سایت های جهان

1. گوگل (Google) پر بازدید ترین سایت در جهان

گوگل متعلق به Alphabet، شرکت مادر گوگل می باشد. این سایت با ارائه سالانه بیش از دو تریلیون جستجو از طریق شبکه خود، با دامنه اصلی خود Google.com، در بالاترین رتبه قرار دارد و تاکنون پربازدیدترین وب سایت جهان است. این موتور جستجو سال گذشته به طور متوسط ​​ماهانه حدود 79 میلیارد بازدیدکننده داشته است. گوگل بزرگ ترین و پرکاربرد ترین موتور جستجوی جهان است. این موتور جستجو از سال 1997 آنلاین است و تا به امروز بیش از 150 تریلیون صفحه وب فهرست بندی کرده است. گوگل تقریباً 80 درصد از درآمد خود را از تبلیغات به دست می آورد.

2  یوتیوب (YouTube) یکی از بهترین سایت های پر بازدید جهان

Youtube.com دومین سایت از سایت های پربازدید جهان در سال 2020 است. محبوب ترین سایت میزبانی ویدیو در جهان، در سال گذشته به طور میانگین حدود 30 میلیارد بازدید در ماه داشته است. یوتیوب تا به امروز میزبان بیش از 5 میلیارد ویدیو بوده است. به طور متوسط ​​روزانه حدود 500 ساعت ویدیو در وب سایت آن آپلود می شود. یوتیوب از سال 2005 آنلاین است و از سال 2006 متعلق به گوگل یا Alphabet است. بنابراین، Alphabet مالک هر دو سایت پرطرفدار در جهان است.

3. فیسبوک (Facebook) محبوب ترین سایت جهان

فیسبوک، به عنوان محبوب ترین پلتفرم شبکه های اجتماعی جهان، از جایگاه بالایی برخوردار می باشد. رتبه سوم در رتبه بندی 10 سایت از سایت های پربازدید جهان. سال گذشته فیس بوک به طور متوسط ​​حدود 23 میلیارد بازدیدکننده داشته است. این سایت پرطرفدار از سال 2004 آنلاین بوده است و متعلق به شرکت فیس بوک است که توسط مارک زاکربرگ تأسیس شده است.

4.بایدو (Baidu) پر بازدید ترین سایت چینی

Baidu.com چهارمین وب سایت از سایت های پربازدید جهان در سال 2020 است که می توان آن را به عنوان “گوگل چینی” نیز توصیف کرد. سال گذشته به طور متوسط ​​حدود 7 میلیارد بازدید در ماه داشته است. بایدو به عنوان موتور جستجوی پیشرو در چین، از سال 2000 آنلاین است. بنیانگذار آن (Robin Li)، بسیار قبل تر مفهوم موتور جستجوی تجزیه و تحلیل پیوند را در اوایل 1996 و حتی قبل از گوگل اختراع کرده بود. در واقع، موتور جستجوی گوگل تا حدی بر اساس مفهوم کارهای لی است. لی در سال 2000 نسخه خود را به اینترنت داد و بایدو از آن زمان بر بازار موتورهای جستجوی چین تسلط داشته است. بایدو همچنین در شراکت با خودروساز چینی جیلی، کسب و کار خود را گسترش داده است.

5. ویکی پدیا (Wikipedia) یکی از پر بازدید ترین سایت های دانشنامه ای جهان

ویکی پدیا، پنجمین سایت از سایت های پربازدید جهان در سال 2020 می باشد. این دانشنامه آنلاین رایگان به طور متوسط ​​توانست ماهانه حدود 4.8 میلیارد بازدید کننده را در سراسر جهان به خود جلب کند. همچنین، ویکی پدیا تنها وب سایت در بین 10 رتبه محبوب ترین وب سایت های جهان 2020 است که متعلق به یک سازمان غیر انتفاعی، بنیاد ویکی مدیا مستقر در سان فرانسیسکو، است. ویکی پدیا از سال 2001 آنلاین بوده و از آن زمان به بعد شیوه جستجو و یافتن اطلاعات جهان درباره موضوعات مختلف را به طور واقعی تغییر داده است.

6. یاهو (Yahoo) یکی از سایت های پربازدید جهان

 موتور های جستجو، ایمیل، نقشه‌های آنلاین، اخبار و اشتراک‌گذاری ویدئو و عکس برای کاربران در سراسر دنیا می باشد. این سایت در سال ۱۹۹۴ تأسیس شد. یاهو خود ادعا می‌کند در هر ماه، به بیش از ۳۰ زبان، حدود نیم میلیارد نفر مصرف‌کننده را جذب می کند.

7. توییتر (Twitter) یکی از سایت های پربازدید جهان و یکی از بهترین سایت های آمریکایی در دنیا

توییتر یک شبکه اجتماعی آمریکایی ، با 3.3 میلیارد بازدید در ماه است که در آن کاربران پیام هایی به نام «توئیت» را توییت  می کنند.

این وب سایت یکی از ده سایت های پربازدید جهان می باشد و به عنوان “پیام کوتاه اینترنت“توصیف می شود و در قالب اپلیکیشن بر بستر موبایل بیشترین استفاده کننده را دارد. تا سال 2012، بیش از 100 میلیون کاربر، روزانه 340 میلیون توییت ارسال می کردند و این سرویس به طور متوسط ​​1.6 میلیارد درخواست جستجو در روز را انجام می داد. در سه ماهه اول سال 2019، توییتر بیش از 330 میلیون کاربر فعال ماهانه داشته است. با توجه به اینکه اکثریت قریب به اتفاق توییت ها توسط اقلیت کوچکی از کاربران نوشته می شود، توییتر یک سرویس میکروبلاگینگ است.

8. اینستاگرام (Instagram) یکی از سایت های پربازدید جهان

اینستاگرام با 2.8 میلیارد بازدید در هر ماه، یک سرویس شبکه اجتماعی عکس و فیلم آمریکایی است. در سال 2012، فیس بوک این سرویس را به مبلغ تقریبی یک میلیارد دلار به صورت نقد و سهام خریداری کرد. اینستاگرام که در ابتدا برای iOS راه اندازی شد، به سرعت محبوبیت خود را به دست آورد؛ با یک میلیون کاربر ثبت شده در دو ماه، 10 میلیون در یک سال و 1 میلیارد کاربر تا ژوئن 2018. اینستاگرام علاوه بر تأثیرگذاری، مورد انتقاد نیز قرار گرفته است. مهم ترین آن ها تأثیر منفی بر سلامت روانی نوجوانان، تغییر سیاست ها و رابط کاربری، محتوای غیرقانونی یا نامناسب بارگذاری شده توسط کاربران می باشد.

اینستاگرام در بعضی از کشورها مثل ایران بیشترین طرفدارها رادارد ودر کشورهایی استقبال عمومی ندارد و استفاده کننده عمومی بیشر اشخاص معروف و بازیگر یا سلبریتیها است.

9. آمازون (Amazon) یکی از بزرگ ترین سایت های اینترنتی جهان

آمازون یکی از پنج شرکت بزرگ در صنعت فناوری اطلاعات ایالات متحده به همراه گوگل، اپل، مایکروسافت و فیس بوک است. از این شرکت به عنوان “یکی از تأثیرگذارترین نیروهای اقتصادی و فرهنگی در جهان” و همچنین با ارزش ترین برند جهان یاد می شود. در سال 2015، آمازون از والمارت به عنوان با ارزش ترین خرده فروش در ایالات متحده پیشی گرفت. همچنین، بزرگ ترین شرکت اینترنتی از نظر درآمد در جهان است. Amazon.com در ژوئن 2021، بیش از 2.7 میلیارد بازدید کننده به همراه داشت که از 2.3 میلیارد بازدید در فوریه 2021 بیشتر بود. این پلتفرم تاکنون پربازدیدترین تجارت الکترونیک در ایالات متحده وگاهی در تمام کشورهای دنیا را دارد.

10. یاندکس (Yandex) از بهترین سایت های روسیه

یاندکس یک شرکت چند ملیتی روسی است که بیش از 70 محصول و خدمات مرتبط با اینترنت از جمله حمل و نقل، خدمات جستجو و اطلاعات، تجارت الکترونیک، ناوبری، برنامه های کاربردی تلفن همراه و تبلیغات آنلاین را ارائه می دهد. این سایت با 2.6 میلیارد بازدید در ماه، دومین موتور جستجوی بزرگ در اینترنت به زبان روسی می باشد.

سایت های پربازدید جهان، بر اساس کشور مبدا

ایالات متحده در راس این آمار است. به عنوان مثال، مایکروسافت، صاحب هفت سایت برتر جهان از جمله LinkedIn و Live.com است. از سوی دیگر، آمازون، دارای پنج دامنه از جمله Twitch.tv، همراه با دامنه های محبوب متمرکز بر آمازون در ژاپن، بریتانیا و آلمان است.

چین دارای پنج وب سایت برتر است: بایدو، QQ، Bilibili، تیک تاک، و AliExpress .QQ.com با بیش از 981 میلیون بازدید ماهانه، به عنوان بهترین سایت خبری در چین رتبه بندی می شود. QQ نیز مانند WeChat یک بستر پیام رسانی محبوب ارائه می دهد.

تنها چهار مورد از سایت های پربازدید جهان در روسیه و ژاپن مستقر هستند، در حالی که بقیه نقاط جهان در مجموع 10 سایت پربازدید را تشکیل می دهند.

تیم سایت سازه در مقاله دیگری 10 فروشگاه اینترنتی برتر ایران را معرفی و نقد و بررسی کرده است؛ این مقاله را از اینجا بخوانید.

3 دیدگاه در “سایت های پربازدید جهان کدام است

 1. manager گفت:

  سلام وقت بخیر عالی عالی بود ممنون

  1. dorsa1 گفت:

   سلام وقت شما هم بخیر
   خوشحالیم که مطالب براتون مفید و کار بردی بوده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *